Peñarroya-Pueblonuevo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Peñarroya-Pueblonuevo
Komunë
noform
Buildings of former mining operations
Vendndodhja
Peñarroya-Pueblonuevo is located in Spanjë
Peñarroya-Pueblonuevo
Peñarroya-Pueblonuevo

Koordinatat: 38°18′V 5°16′P / 38.300°V 5.267°P / 38.300; -5.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Córdoba
Qarku Valle del Guadiato
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63 km2
Lartësia 537 m (m.n.d.)
Popullsia 12050 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Peñarroya-Pueblonuevo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Guadiato, të provincës Córdoba. Peñarroya-Pueblonuevo ka 12050 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]