Peizazhi i Mbrojtur Bjeshka e Oroshit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Orosh, Mirditë

Bjeshka Oroshit është Zonë e Mbrojtur e Resurseve të Menaxhuara. Bjeshka e Oroshit është shpallur Zonë e Mbrojtur me V.K.M. Nr. 102 datë 15.01.1996. [1] Ajo ka një sipërfaqe prej 4691.2 ha(sipërfaqe me pyje, inproduktive (boshe) dhe kullota), ndodhet në Njesin Administrative Orosh, Bashkia Mirditë dhe administrohet nga AdZM ZM, Qarku Lezhës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]