Perahora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perahorë
Περαχώρα
Fshat
Vendndodhja
Perahorë is located in Greqia
Perahorë
Perahorë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Llutraq-Shidodhor
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 334 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 1′ 49″ Veri

22° 56′ 57″ Lindje

Popullsia 1141 banorë (2011)

Perahorë[1] (greqisht: Περαχώρα/Perakhóra) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 37, 315.