Perrysville, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perrysville, Indiana
Anglisht : Perrysville
qytet
Vendndodhja
Perrysville, Indiana is located in SHBA
Perrysville, Indiana
Perrysville, Indiana

Koordinatat: 40°3′8″V 87°26′7″P / 40.05222°V 87.43528°P / 40.05222; -87.43528

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Vermillion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.67 km2
 •  tokësore 0.67 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 164 m (m.n.d.)
Popullsia 456 banorë (2010)
Dendësia 677.1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1825
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47974
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 3′ 8″ Veri

87° 26′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://perrysvilleindiana.com/

Perrysville, Indiana (Perrysville) është një qytet në qarkun Vermillionshtetit federal Indiana, SHBA. Në Perrysville, Indiana jetojnë 456 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 677.1 banor/km2 (1753.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.67 km2 (0.26 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 164 m (538 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Perrysville, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale