Pesoçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pesoçan
Песочани
Fshat
noform
Pesoçan
Vendndodhja
Pesoçan is located in Maqedonia e Veriut
Pesoçan
Pesoçan
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 853 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6340
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 19′ 35″ Veri

20° 47′ 31″ Lindje

Popullsia 95 banorë (2002)

Pesoçan, (maqedonisht: Песочани/Pesočani) është fshat në komunën e Debërcës, Maqedoni.