Peter Denton (futbollist)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Peter Denton (1 mars 1946 – 7 tetor 2016) ishte futbollist anglez i cili ka luajtur në Ligën e Futbollit për skuadrën Coventry City dhe Luton Town.[1] Ai vdiq pas një sulmit në zemër.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]