Peti Shamblli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Peti Shamblli (Korçë, 13 prill 1923 - Tiranë, 25 dhjetor 1992) ka qenë rrobaqepës, nëpunës dhe ministër i shtetit shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]