Petrova (Gjevgjeli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petrova (Gjevgjeli)
Fshat
Vendndodhja
Petrova (Gjevgjeli) is located in Maqedonia e Veriut
Petrova (Gjevgjeli)
Petrova (Gjevgjeli)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 292 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1489
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 17′ 46″ Veri

22° 22′ 59″ Lindje

Popullsia 206 banorë (2002)