Petru Rareş (Bistriţa-Năsăud)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petru Rareş
Komunë
Vendndodhja
Petru Rareş is located in Rumania
Petru Rareş
Petru Rareş

Koordinatat: 47°12′V 24°1′L / 47.200°V 24.017°L / 47.200; 24.017

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.58 [1] km2
Popullsia 3710 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427215
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Baţa dhe Reteag
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Petru Rareş është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3710 banorësh dhe sipërfaqe 32.58 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Baţa dhe Reteag.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)