Pia Hallström

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pia Hallström (23 shtator 1961 – 11 tetor 2016) ishte politikane suedeze. Ajo ishte e para e cila u zgjodh në parlamentin suedezë në vitin 2010 dhe u zgjodh prapë në vitin 2014. Ajo vdiq për shkak kancerit në moshën 55 vjeçare.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Moderata politikern Pia Hallström har dött". Expressen (në suedisht). 11 October 2016. Marrë më 11 October 2016.