Jump to content

Pichilemu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pichilemu praya.

Pichilemu (në Mapudungun: e vogla të Pyjeve) është një qytet turistik dhe komunë të zonës qendrore të Kili. Ajo është kryeqyteti i Provinca e Cardenal Caro.

Plazhi i Pichilemu është konsideruar si një nga ato më të mira në botë për ushtrimin surfing, veçanërisht sektorin e Punta de Lobos , ku garat janë mbajtur shpesh.

Fotos[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]