Pierre Woodman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Pierre Woodman (shqiptimi: Pjehrë Vudmen), lindur në Alverina Francë është një fotograf dhe regjizor i njohur gjithashtu edhe aktor filmash pornografik të realizuar nga ai vetë nëpërmjet një konkursi përzgjedhjeje që ai kryen. Përzgjedhja e modeleve nis me një intervistë edhe nuk është e thënë që të përfundojë me kryerjen e provës. Ai i përzgjedh gjithmonë modele edhe vajaza të panjohura por shumë të bukura me origjinë nga Evropa lindore, ku mbizotërojne vajzat ruse, ukrainase dhe te Republikave balltike të ish Bashkimit Sovietik. Ai ka zbuluar shumë aktore të cilat tani janë me famë në botën e filmave pornografik.

Burime të dhënash[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]