Pietroasa (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pietroasa
Komunë
Vendndodhja
Pietroasa is located in Rumania
Pietroasa
Pietroasa

Koordinatat: 46°34′V 22°37′L / 46.567°V 22.617°L / 46.567; 22.617

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 205.35 [1] km2
Popullsia 3311 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417365
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Chişcău, Cociuba Mică, Giuleşti, Gurani, Măgura, Moţeşti, Pietroasa
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Pietroasa është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3311 banorësh dhe sipërfaqe 205.35 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Chişcău, Cociuba Mică, Giuleşti, Gurani, Măgura, Moţeşti, Pietroasa.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)