Pine Village, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pine Village, Indiana
Anglisht : Pine Village
qytet
noform
Lafayette Street at the intersection of 26 and 55
Vendndodhja
Pine Village, Indiana is located in SHBA
Pine Village, Indiana
Pine Village, Indiana

Koordinatat: 40°27′0″V 87°15′14″P / 40.45000°V 87.25389°P / 40.45000; -87.25389

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Warren
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.31 km2
 •  tokësore 0.31 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 211 m (m.n.d.)
Popullsia 217 banorë (2010)
Dendësia 698.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1851
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47975
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 27′ 0″ Veri

87° 15′ 14″ Perëndim

Pine Village, Indiana (Pine Village) është një qytet në qarkun Warrenshtetit federal Indiana, SHBA. Në Pine Village, Indiana jetojnë 217 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 698.2 banor/km2 (1808.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.31 km2 (0.12 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 211 m (692 ft). [1]|title=USGS detail on Pine Village|accessdate=2007-09-23}}</ref>

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pine Village, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale