Pink Panther

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Pink Panther (shq. Pink Panteri) eshte nje film amerikan 2006. Aktoret e filmit jane: Beyonce Knowles (Kengtare), Emily Mortimer, Jean Reno, Kevin Kline. Producenti i ketij filmi eshte Robert Simonds.

Permbajtja Filmi hapet kur kryeinspektori Dreyfus Charles transmenton nje gjysme-finale te ndeshjes mes Kines dhe Frances.Trajneri francez Yves Gluant shkon poshte stadiumit me nje unaze ne dore Pink Panther.Trajneri sulmohet dhe Pink Panther u humb.Dreyfus fton ne hetim nje inspektor idiot Zhak Closeau.Skuadra vazhdon hetimin dhe filmin e shoqeron cdo here e qeshura.Ne nje restorant italian ku Zhak ka qene me te dashuren e tij a ndez restoranti dhe kete gje inspektori e perserit perseri.Kur Papes iu vjodh unaza inspektori idiot me skuadren e tij shkuan te hetojne. Papa rrefen cdo gje qe ndodhi ate nate.Inspektori idiot veshi rrobat e Papes dhe heren e dyte ai pa dashur bie prej ballkonit.Por nuk vritet.Kur skuadra tani me e heq inspektorin prej pune inspektori idiot zbulon dicka.Se Xania(Beyonce) ka vjedhur Panteren Roze.Inspektori idiot shpetoi Panteren Roze dhe besoj tani me se nuk eshte idiot por INSPEKTORI HERO.