Pirro Thomo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pirro Thomo është arkitekt shqiptar, studiues dhe një nga personalitetet e shquara në fushën e trashëgimisë kulturore në Shqipëri.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.