Plentzia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Plentzia
Komunë
Stema_figuraPlentzia bandera.svg
Vendndodhja
Plentzia is located in Spanjë
Plentzia
Plentzia

Koordinatat: 43°24′21″V 2°56′47″P / 43.40583°V 2.94639°P / 43.40583; -2.94639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Uribe-Kosta
Kryetari i Bashkisë Isabel Zarauza Norato
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.17 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 4344 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: Plenciano
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48620
Koordinatat 43° 24′ 21″ Veri

2° 56′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.plentzia.net


Plentzia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Uribe-Kosta, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Plentzia ka 4344 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]