Pocola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pocola
Komunë
Vendndodhja
Pocola is located in Rumania
Pocola
Pocola

Koordinatat: 46°42′V 22°19′L / 46.700°V 22.317°L / 46.700; 22.317

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.21 [1] km2
Popullsia 1578 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417375
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Feneriş, Petrani, Pocola, Poietari, Sînmartin de Beiuş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Pocola është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1578 banorësh dhe sipërfaqe 21.21 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Feneriş, Petrani, Pocola, Poietari, Sînmartin de Beiuş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)