Pomezeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pomezeu
Komunë
Vendndodhja
Pomezeu is located in Rumania
Pomezeu
Pomezeu

Koordinatat: 46°48′V 22°19′L / 46.800°V 22.317°L / 46.800; 22.317

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.10 [1] km2
Popullsia 3176 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417380
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Cîmpani de Pomezeu, Coşdeni, Hidiş, Lacu Sărat, Pomezeu, Sitani, Spinuş de Pomezeu, Vălani de Pomezeu
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Pomezeu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3176 banorësh dhe sipërfaqe 55.10 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Cîmpani de Pomezeu, Coşdeni, Hidiş, Lacu Sărat, Pomezeu, Sitani, Spinuş de Pomezeu, Vălani de Pomezeu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)