Jump to content

Pontevedra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i Spanjës Kjo faqe është brenda fushëveprimit të WikiProjektit Spanja, një WikiProjekt në lidhje me Spanjën. Nëse ju dëshironi mund të merrni pjesë, ju mund të redaktoni artikullin në të cilin është vendosur ky mesazh, ose vizitoni faqen e projektit, ku ju mund të bashkoheni në projektin dhe/ose të kontribuoni në diskutim..
Pontevedra
Pontevedra
Pontevedra
Flamuri i Pontevedra
Stema zyrtare e Pontevedra
Popullsia
 • Gjithsej83.260
Emri i banorëvePontevedrés, pontevedresa
Faqja zyrtarewww.visit-pontevedra.com

Pontevedra është një komunë në Spanjë, e vendosur në qarkun Pontevedra, të provincës Pontevedra, në Galicia. Pontevedra ka 83260INE banorë (2020), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 118.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]