Popeşti (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Popeşti
Komunë
Vendndodhja
Popeşti (Rumania)
Popeşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 108.76 [1] km2
Kodi Postal 417390
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bistra, Budoi, Cuzap, Popeşti, Varviz, Vărzari, Voivozi
Demografia
Popullsia 8224 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Popeşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 8224 banorësh dhe sipërfaqe 108.76 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bistra, Budoi, Cuzap, Popeşti, Varviz, Vărzari, Voivozi.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)