Popeşti (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popeşti
Komunë
Vendndodhja
Popeşti is located in Rumania
Popeşti
Popeşti

Koordinatat: 47°14′V 22°25′L / 47.233°V 22.417°L / 47.233; 22.417

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108.76 [1] km2
Popullsia 8224 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417390
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bistra, Budoi, Cuzap, Popeşti, Varviz, Vărzari, Voivozi
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Popeşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 8224 banorësh dhe sipërfaqe 108.76 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bistra, Budoi, Cuzap, Popeşti, Varviz, Vărzari, Voivozi.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)