Porjus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Porjus
Qytet
noform
Centrali i vjetër elektrik në Porjus
Vendndodhja
Porjus is located in Suedia
Porjus
Porjus

Koordinatat: 66°57′30″V 19°49′10″L / 66.95833°V 19.81944°L / 66.95833; 19.81944

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Lapland
Qarku Qarku Norrbotten
Komuna Komuna Jokkmokk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.74 km2
Popullsia 328 banorë
Dendësia 4,44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Prefiksi 0973
Koordinatat 66° 57′ 30″ Veri

19° 49′ 10″ Lindje

Porjus është qytet në qarkun Norrbotten, Suedia. Qyteti ka pasur 328 banorë më 2010. Porjus është qyteti më i vogël prej tre qyteteve në komunën Jokkmokk.