Portugalete

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Portugalete
Komunë
noform
Stema_figuraPortugalete bandera.svg
Vendndodhja
Portugalete is located in Spanjë
Portugalete
Portugalete

Koordinatat: 43°19′10″V 3°1′10″P / 43.31944°V 3.01944°P / 43.31944; -3.01944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Mikel Torres
Partia PSE-EE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.21 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Popullsia 47756 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1322
Vendasit Portugalujo/a, Jarrillero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48920
Koordinatat 43° 19′ 10″ Veri

3° 1′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.portugalete.org


Portugalete është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Portugalete ka 47756 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]