Postojna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Postojna view.jpg

Postojna ( gjermanisht: Adelsberg , italisht: Postumia ) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni si dhe selia e rajonit Primorsko-notranjska.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]