Postojna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Postojna view.jpg

Postojna ( gjermanisht: [Adelsberg] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) , italisht: [Postumia] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) ) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni si dhe selia e rajonit Primorsko-notranjska.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]