Pozoblanco

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pozoblanco
Komunë
noform
Pozoblanco Bashkia.
Stema_figura
Vendndodhja
Pozoblanco is located in Spanjë
Pozoblanco
Pozoblanco

Koordinatat: 38°23′V 4°51′P / 38.383°V 4.850°P / 38.383; -4.850

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Los Pedroches
Kryetari i Bashkisë Pablo Carrillo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 329.92 km2
Lartësia 654 m (m.n.d.)
Popullsia 17796 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tarugos or Pozoalbenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14400
Faqja Zyrtare www.pozoblanco.es


Pozoblanco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Pedroches, të provincës Córdoba, në Andalusia. Pozoblanco ka 17796 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 329.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]