Praktika e bashkërënduar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Praktika e bashkërënduar do të thotë një aktivitet që ka të bëjë me bashkëpunimin joformal ndërmjet ndërmarrjeve dhe që nuk bazohet në një vendim ose marrëveshje formale.[1]


Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJIN PËR KONKURRENCËN Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 27 shtator 2007 tek Wayback Machine