Priboji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Priboji
Qytet
Njohur si Sanxhak
noform
Pamje nga Priboji
Vendndodhja
Priboji is located in Serbia
Priboji
Priboji
43°33′59″V 19°32′07″L / 43.566334°V 19.535325°L / 43.566334; 19.535325Koordinatat: 43°33′59″V 19°32′07″L / 43.566334°V 19.535325°L / 43.566334; 19.535325
Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Komuna [[]]
Distrikti [[]]
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 882 m (m.n.d.)
Popullsia 19,564 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Prefiksi (+381)
Targa PB
Faqja Zyrtare www.priboj.rs

Priboji është qytet dhe qendër komune në Serbi, më sakt në Sanxhak. Është i vendosur afër trekufirit mes Malit të Zi, Bosnjes dhe Serbisë.