Pripeçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pripeçani
Припечани
Fshat
noform
Vendndodhja
Pripeçani is located in Maqedonia e Veriut
Pripeçani
Pripeçani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 962 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 48′ 14″ Veri

22° 22′ 10″ Lindje

Popullsia 1 banorë (2002)