Projekti në natyrës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Projekt është çdo aktivitet, operim, zhvillim dhe ndryshim i propozuar në shfrytëzimin e tokës apo zgjatje të rëndësishme dhe ndërrime të tjera (të konsideruara nga autoritetet kompetente si ndërrime substanciale në instalime apo ndryshime në operacione të cilat mund të kenë ndikime të mëdha negative në shëndetin e njerëzve dhe mjedis) të cilat nuk mund të implementohen pa pëlqim mjedisor apo leje mjedisore.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR MBROJTJEN E NATYRËS Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine