Prova e trashëgëmisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Prova e trashëgimisë gjenetike është një metodë biologjike me anë të së cilës vërtetohet lidhjet familjare sipas gjakut. [1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Der Grosse Brock Haus, Band 1 - Wiesbaden 1984 ISBN 3-7653-0363-1

P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.