Provinca e Fermos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca e Fermos
Provincia di Fermo
Shih edhe: Njësitë administrative në Itali
Provinca e Fermos në Itali
Shteti Italia
Rajoni Marke
Kryeqyteti Fermo

Provinca e Fermos është një provincë në rajonin MarkeItali. Kryeqëndra e provincës është qyteti Fermo. Provinca ka një popullsi prej banorësh dhe një sipërfaqe prej km². Dendësia e popullsisë është banorë/km².

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provincat në Marke