Provinca e Kaljarit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca e Kaljarit
Provincia di Cagliari
Shih edhe: Njësitë administrative në Itali
Provinca e Kaljarit në Itali
Shteti Italia
Rajoni Sardenjë
Kryeqyteti Cagliari

Provinca e Kaljarit është një provincë në rajonin SardenjëItali. Kryeqëndra e provincës është qyteti Cagliari. Provinca ka një popullsi prej banorësh dhe një sipërfaqe prej km². Dendësia e popullsisë është banorë/km².

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provincat në Sardenjë