Provinca e Karbonia-Iglesias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca e Karbonia-Iglesias
Provincia di Carbonia-Iglesias
Shih edhe: Njësitë administrative në Itali
Provinca e Karbonia-Iglesias në Itali
Shteti Italia
Rajoni Sardenjë
Kryeqyteti Carbonia dhe Iglesias

Provinca e Karbonia-Iglesias është një provincë në rajonin SardenjëItali. Kryeqëndra e provincës është qyteti Carbonia dhe Iglesias. Provinca ka një popullsi prej banorësh dhe një sipërfaqe prej km². Dendësia e popullsisë është banorë/km².

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provincat në Sardenjë