Prozor-Rama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Prozori është një vendbanim dhe qendër komune në veri të Hercegovinës, në pjesën jugore të Bosnjës dhe Hercegovinës.[1]

Personalitete të shquara[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Ali-pasha, Serdar
  • Ali pasha Varvar
  • Muhamedi Skejo Prozorac
  • Osman Sabitoviq
  • Dobrila Meshtroviq

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Općina Prozor". nasbih.com.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]