Puente Genil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Puente Genil
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Puente Genil is located in Spanjë
Puente Genil
Puente Genil

Koordinatat: 37°23′0″V 4°46′0″P / 37.38333°V 4.76667°P / 37.38333; -4.76667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Campiña Sur
Kryetari i Bashkisë Manuel Baena Cobos
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 171.05 km2
Lartësia 216 m (m.n.d.)
Popullsia 30033 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pontanés
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14500
Koordinatat 37° 23′ 0″ Veri

4° 46′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytopuentegenil.es


Puente Genil është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña Sur, të provincës Córdoba, në Andalusia. Puente Genil ka 30033 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 171.05 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]