Puerto Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Puerto Real
Komunë
noform
Stema_figuraBandera puerto real.svg
Vendndodhja
Puerto Real is located in Spanjë
Puerto Real
Puerto Real

Koordinatat: 36°31′45″V 6°11′31″P / 36.52917°V 6.19194°P / 36.52917; -6.19194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bay of Cádiz
Kryetari i Bashkisë Maribel Peinado
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 195.96 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 40667 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1483
Vendasit Puertorrealeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11510
Koordinatat 36° 31′ 45″ Veri

6° 11′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.puertoreal.es


Puerto Real është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bay of Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Puerto Real ka 40667 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 195.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]