Purnari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Purnar
Πουρνάριον
Fshat
Vendndodhja
Purnar is located in Greqia
Purnar
Purnar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Perëndimor
Qarku Ahai
Komuna Movër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 257 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 4′ 20″ Veri

21° 31′ 32″ Lindje

Popullsia 116 banorë (2011)

Purnar[1] (greqisht: Πουρνάριον/Pournárion) është fshat në qarkun i Ahaisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 31.