Jump to content

Qafa e Prushit

Coordinates: 42°18′07″N 20°23′02″E / 42.30194°N 20.38389°E / 42.30194; 20.38389
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Pikë kalimtare në Gjakovë (Kosovë)- Tropojë (Shqipëri). Para ndarjes së Kosovës nga teritori tjeter shqiptarë Qafa e Prushit dhe Tropoja ishin pjesë të nahisë (nahia nivel i ngjajshëm administrativ me komunën). 42°18′07″N 20°23′02″E / 42.30194°N 20.38389°E / 42.30194; 20.38389External Links[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]