Qesari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qesar
Καισάριον
Fshat
Vendndodhja
Qesar is located in Greqia
Qesar
Qesar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Stimfali
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 769 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 57′ 10″ Veri

22° 33′ 46″ Lindje

Popullsia 497 banorë (2011)

Qesar[1] (greqisht: Καισάριον/Kaisárion) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 37.