Jump to content

Qimnoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Qimnoni
Carum carvi
Qimnoni
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiaceae
Familja: Apioideae
Grupi: Carum
Carum carvi

Qimnoni ( lat. Carum carvi ose Cuminum cyminum) i njohur edhe si: qimron, është anëtar i familjes Apioideae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Qimnoni në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Carum carvi - Gernot Katzer's Spice Pages.
  • Carum carvi - U.S. Natural Resources Conservation Service plants profile.
 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale