Qiriako Mihali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Qirjako Mihali (Korçë, 13 maj 1929 - Milano, 7 prill 2009) ka qenë inxhinier dhe ministër i shtetit shqiptar.