Queen Elisabeth Competition

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Queen Elisabeth Competition është një konkurrim i themeluar që në vitin 1937 për nder të kompozitorit dhe violinistit Eugène Ysaÿe, njëkohësisht mik i mbretëreshës Elisabeth të Belgjikës dhe burrit të saj, Albert, shënon 75-vjetorin e krijimit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]