Quesada, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quesada
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Quesada is located in Spanjë
Quesada
Quesada

Koordinatat: 37°51′V 3°4′P / 37.850°V 3.067°P / 37.850; -3.067

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku Sierra de Cazorla
Kryetari i Bashkisë Manuel Vallejo
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 328.7 km2
Lartësia 676 m (m.n.d.)
Popullsia 5916 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Quesadeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23480
Faqja Zyrtare www.quesadaayuntamiento.com


Quesada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cazorla, të provincës Jaén, në Andalusia. Quesada ka 5916 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 328.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]