Jump to content

RCN Televisión

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

RCN Televisión (RCN) është një rrjet televiziv kolumbian pa transmetim në pronësi të Organización Ardila Lülle. Ajo u themelua si një kompani e prodhimit të përmbajtjes televizive më 23 mars 1967 dhe u lançua zyrtarisht si një kanal i pavarur më 10 korrik 1998. Aksioneri kryesor i saj është Carlos Ardila Lülle. Ai prodhoi Yo soy Betty, la fea, një nga telenovela më të suksesshme kolumbiane.

Rjetët kryesore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Canal RCN - kanali kryesor.
  • RCN HD - kanal me definicion të lartë.
  • RCN HD2 - kanali i dytë me definicion të lartë.
  • RCN Novelas - kanal telenovela
  • NTN24 - kanal lajmesh
  • RCN Nuestra Tele Internacional - në dispozicion vetëm jashtë Kolumbisë.

Telenovelat që ka krijuar ndër vite[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]