Radanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radanji
Радање
Fshat
noform
Vendndodhja
Radanji is located in Maqedonia e Veriut
Radanji
Radanji
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 444 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 46′ 44″ Veri

22° 16′ 34″ Lindje

Popullsia 471 banorë (2002)