Radeshi i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radeshi i Poshtëm
Fshat
noform
Vendndodhja
Radeshi i Poshtëm is located in Maqedonia e Veriut
Radeshi i Poshtëm
Radeshi i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Konçë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 415 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2424
Prefiksi (+389) 032
Targa RA
Koordinatat 41° 33′ 45″ Veri

22° 21′ 15″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)

Radeshi i Poshtëm (në maqedonisht Долни Радеш) është një fshat në jug-lindje të Republikës së Maqedonisë, ndodhet në komunën e Konçës. Fshati nuk numeronte as një banorë në vitin 2002.