Radio Saranda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Radio "Saranda" në 96,1 FM është subjekt i “Media Saranda” shpk, me qendër në qytetin e Sarandës dhe aktivitet shtrirje në jugperëndim të Shqipërisë.

Radio "Saranda" u krijua në vitin 2000. Emetoi per herë të parë më 1 mars 2000 duke nisur edhe transmetimin e e pandërprerë të edicioneve informative të saj, për zhvillimet ekonomike, politike, sociale, etj, kryesisht në Jugperëndim të Shqipërisë.

Lidhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://www.radiosaranda.com/ Arkivuar 24 qershor 2011 tek Wayback Machine