Rakiteci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rakiteci
Fshat
noform
Vendndodhja
Rakiteci is located in Maqedonia e Veriut
Rakiteci
Rakiteci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Konçë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 554 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2424
Prefiksi (+389) 032
Targa RA
Koordinatat 41° 32′ 35″ Veri

22° 25′ 33″ Lindje

Popullsia 519 banorë (2002)