Rakova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rakovë
Αράχωβα
Qytezë
Vendndodhja
Rakovë is located in Greqia
Rakovë
Rakovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Beoti
Komuna Rakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 845 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 28′ 47″ Veri

22° 35′ 1″ Lindje

Popullsia 2.657 banorë (2011)

Rakovë[1] (greqisht: Αράχωβα/Arákhova) është qytezë në qarkun i Beotisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 34.