Jump to content

Rrexho Kalabria

Coordinates: 41°53′35″N 12°28′58″E / 41.89306°N 12.48278°E / 41.89306; 12.48278
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Reggio Calabria)

41°53′35″N 12°28′58″E / 41.89306°N 12.48278°E / 41.89306; 12.48278


Reggio di Calabria (ose Reggio Calabria, lexo: Rrexho Kalabria) është një qytetItali. Qyteti është një komunë dhe kryeqendra e Provincës Reggio Calabria.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Reggio Calabria është qendra e detit Mesdhe.